Verslag “Regionale Babyshow en BBQ 2022"
Wat een heerlijk dag was dit!
De start van het nieuwe verenigingsseizoen is traditiegetrouw de Regionale Babyshow (jong dierendag) met aansluitend de BBQ.
Op vrijdagavond zijn door enkele vrijwilligers de stellingen e.d. alweer klaargezet om op de vroege zaterdagmorgen de vogels te kunnen ontvangen.
Om 07:35 uur werden de eerste vogels al binnengebracht en daarna volgde de andere inzenders met hun vogels. Tot onze grote blijdschap werden er meer vogels binnengebracht dan van tevoren was voorzien, dus hals overkop moest er nog een stelling bij gezet worden.
Dit was natuurlijk geen enkel probleem en in een zucht en een …….. stond de extra stelling in elkaar.
Rond 09:30 uur stonden alle baby’s op zijn plek en waren de keurmeesters aanwezig.
Het resultaat was dat er door 13 inzenders 128 vogels bijeen gebracht zijn, een geweldig aantal waar wij als bestuur zeer content mee waren.
Na de koffie en beschuit met muisjes, het is immers een babyshow dus deze traktatie hoorde erbij, werd iedereen hartelijk ontvangen door de voorzitter Lex Kaptein. Hij vertelde gelijk hoe de dag eruit zou zien.
Het was de bedoeling dat het een ontspannen en fijne dag zou worden en dat iedereen met zijn eigen vogels bij de heren keurmeesters terecht konden voor een beoordeling en een goed gesprek.
Alles liep eigenlijk vanzelf en zo hoort het ook op zo’n dag, gezellig met elkaar keuvelen over onze geweldige hobby en door met elkaar in gesprek te raken nog heel veel bij te kunnen leren. Je bent immers nooit te oud om iets bij te leren.
Rond half 12.30 uur had de keuken brigade heerlijke broodjes klaar gemaakt en daarbij stond ook nog eens melk, karnemelk en chocomel gereed. De voorzitter vertelde dat er voor alle aanwezige 2 broodjes gereed stonden op de bar en dit alles werd gratis aangeboden door v.v. De Nachtegaal Heerjansdam. Natuurlijk stond daar wel iets tegen over, voor niets gaat immers de zon op en weer onder. De voorzitter vertelde dat hij tijdens de lunch met lootjes voor een verloting langs zou komen en dat er schitterende (gesponsorde) prijzen klaar stonden.
Gelukkig gaf iedereen hier gehoor aan en zo werden er snel 2 boekjes loten verkocht waarna de trekking werd volbracht. Nadat de lunch en de trekking volbracht was werden de laatste vogels beoordeeld en rond half 14.30 uur waren de heren keurmeester klaar met deze klus.
Hierna werd door de voorzitter een prijsje uitgereikt voor de op deze dag beste beoordeelde vogels.
Er waren dit jaar helaas geen kleurkanaries.
Bij de postuurkanaries werd een Scotch Fancy van Wim Reedijk als beste beoordeeld. Bij de tropische vogels werd een Japanse meeuw van ons jeugdlid Karen van Drongelen als beste beoordeeld. Bij de Europese Cultuurvogels werd de Goudvink (man) van onze secretaris Walter Rötgers als beste beoordeeld en bij de kromsnavels werd een Grasparkiet (blauw) van Paul van Hout als beste beoordeeld. De voorzitter reikte aan deze inzenders een aardigheidje uit als waardering en Karen van Drongelen ontving ook nog een prijsje voor de beste jeugd inzending.
Allemaal nogmaals van harte gefeliciteerd.
Na deze uitreiking bedankte de voorzitter iedereen en in het bijzonder de heren keurmeesters voor hun inzet en aanwezigheid en hij spraak de hoop uit dat dit aantal vogels een goede voorbode is voor onze Bijzondere tentoonstelling welke gehouden wordt van 26 t/m 29 oktober a.s. en hij rekent op veel inschrijfformulieren.
Na deze woorden mochten de vogels weer naar huis, iedereen pakte netjes zijn/haar vogels in en nadat de stellingen leeg waren werd de zaal weer opgeruimd en gereed gemaakt voor de BBQ.
Rond 18.00 uur kwamen alle inschrijvers voor de BBQ binnen, al konden we gelukkig nog lang buiten zitten en werd de BBQ ontstoken door onze BBQ-specialist Walter Rötgers.
Eenmaal op temperatuur en de eerste stukken vlees gebraden waren kon er genoten worden van al het lekkere eten. Er was te kust en te keur aan salades, sauzen, fruit en stokbrood en natuurlijk niet vergeten diverse soorten vlees. Ook de drank ontbrak niet en als afsluiter werden we nog getrakteerd op een heerlijke Magnum.
Na afloop ging iedereen met een volle buik weer huiswaarts en konden wij terugkijken op een zeer geslaagde dag. Zowel de Babyshow als de BBQ verdienen een vervolg en daarom wordt dit zeker volgend jaar herhaald.
Het bestuur.

